Kraków – rozwój w zakresie dróg także przewozów komunalnych

Najważniejszym z trudnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie miasta są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości pojazdów na krajowych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Na tle innych miast, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.