włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. Italian Cuisine Krakow Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, tortellini, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film